01 Temmuz 2016 Cuma - Anasayfa  |   Hakkımızda  |   Bana Özel

Doğum Süreci Haftalık Periyod

Ocak Ayında Doğanların İsimlerine Göre Karakter Analizleri

Öncelikle “İsimden Karakter Analizi Nasıl Yapılır?” yazımızda anlatıldığı şekilde kişinin isim ve soy isminden hareketle, karşılık gelen “Karakter Grubu” sayısını hesaplayınız. Aşağıda bu sayıya karşılık düşen gruptaki açıklamalarda yetenekler, zaaflar ve genel kişilik özellikleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İsimden Karakter Analizi Nedir?

İsimden Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

 

KARAKTER GRUBU: 1

“Mükemmeliyetçi – Otoriter – Sağlamcı”

Genel Özellikleri:

Her şeyin en mükemmelini yapmaya çalışırlar ve bu yaklaşımlarının aynısını karşılarındaki insanlardan da beklerler. Gördükleri en küçük hataya bile tahammül edemezler, çünkü başarısızlık olarak nitelerler. Onurlarına çok düşkündürler. Hiçbir tartışmada geri adım atmaz ve 2. Adam olmak istemezler. Hiçbir zaman kendi bildikleri doğrulardan vazgeçmezler ve etraflarına da kabul ettirmede başarılıdırlar. Kazanamayacakları tartışmalara da girmezler.

İş Hayatları:

Genellikle iyi yönetici olurlar. İnanılmaz bir iş kapasiteleri vardır ve en zor işlerin üstesinden ustalıkla gelebilirler. Ancak riskten uzak dururlar. Ağır adımlarla, kesin sonuca gitmeyi tercih ederler. Kendilerine fazla zaman ayırmakta zorlanırlar.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Ciddi, sert ve güvenilirlerdir. Duygusaldırlar ama göstermekten kaçınırlar. Son derece sadıktırlar. Evlilikte sade ve huzurlu bir hayatı tercih eder, ideal bir eş olurlar.

 

KARAKTER GRUBU: 2

Bu gruba ait insanlar hangi ayda doğmuş olurlarsa olsunlar benzer özellikler sergilerler.

Bu insanlar geleneklere ve otoriteye çok bağlıdırlar. Sürekli hatasız çalışmaya ve üstlerindeki makamın saygısını kazanmaya çaba gösterirler. Arkadaş canlısıdırlar ancak çekingen ve içedönük yapıları nedeni ile topluluk içinde zor fark edilirler. Yapı olarak zor beğenen insanlardır, arkadaşlarını özenle seçerler. Çocuklarına kol kanat gerer, kendi anlayışları doğrultusunda yetişmeleri, rahatları ve güvenleri konusunda ellerinden geleni yaparlar. Otoritelerine saygı gösterilmesini ister bazen çocuklarından yapabileceklerinden fazlasını beklerler. Ev ve aile yaşamının iyi düzenlenmesi ve kusursuz bir makine gibi işlemesinden mutlu olurlar. Ayrıntılara çok dikkat eder ve düzeni bozacak en ufak ayrıntıdan bile rahatsız olurlar. Düzen duyguları onlara misafirlikte bile çevreye müdahale etmeye iter.

Fazla baskın olmayan ve lider özelliklerinden uzak kişiler olurlar ve sosyal hayatta genelde gerilerde yer alırlar. Kararsızlıkları da olumsuz sonuçlar almalarında etkili olur. Her zaman güven içinde olmak isterler. Yeteneklerini ve duygularını açığa çıkarmaktan çekindiklerinden hak ettikleri değerin çok azıyla yetinmek zorunda kalırlar.

Evlilikleri genel olarak çok sakin ve mutlu geçer. Karşılarındaki insana üzüntü yaşatmazlar. Çok iyi bir arkadaş, çok iyi bir eş ve çok iyi bir danışmandırlar. Ortak olarak güvenilirdirler.

 

KARAKTER GRUBU: 3

“Ciddi – Tatlı sert – Otoriter”

Genel Özellikleri:

Çok büyük idealleri olur ve bunlara sabır ve irade ile ulaşırlar. Ağır çalışmalarına rağmen sosyal yaşantılarına zaman ayırırlar. Muhakeme yetenekleri çok gelişmiştir. Başarılarını paylaşmasını bilirler. Neşeli ve bilgelerdir.

İş Hayatları:

Tam bir yöneticidirler. Başladıkları her işi başarıyla sonuçlandırırlar. Yanlarındaki insanlardan da aynı başarıyı beklerler. Ancak karşılarındakini rencide etmeden yumuşak ama kesin ifade ile uyarırlar. Zaman zaman maceraya atılırlar ancak bu macera bile en ince ayrıntısına kadar planlanmıştır.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Eşlerini mutlu etmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmazlar ve mutlu bir aşk hayatları olur.

 

KARAKTER GRUBU: 4

“Ciddi – Otoriter – Sert”

Genel Özellikleri:

Son derece çalışkan ve titiz, mükemmel ve kalıcı işlere imza atan kişilerdir. İşe başlamadan önce en ince ayrıntısına kadar düşünür ve hiçbir hataya yer vermezler.

Dost seçme konusunda da ince eleyip sık dokur ve kolay kolay yanılmazlar.

İş Hayatları:

Tam bir idareci ve yöneticilerdir. Emir almaktan hoşlanmaz, kendi işlerini yapmak isterler. Sorumluluklarının bilincinde olduklarından eleştiri kabul etmezler ve kesin ve net tavır takınırlar. Kendilerini geliştirdikleri her konuda çok önemli konumlara gelirler. Zaten kendi işlerini yapmıyorlarsa mutlaka iyi pozisyonlarda olmak isterler. Sabırlı ve azimlidirler.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Evlilik kararı alırken de sürdürürken de her zaman ihtiyatlıdırlar. Düzenli bir aile yaşantıları vardır. Aileleri ile birlikte iken dış dünyada olduklarının aksine neşeli ve sevecenlerdir.

 

KARAKTER GRUBU: 5

“Zeki – Meraklı – Özgür”

Genel Özellikleri:

Keskin zekaya sahip, meraklı ve çalışkan insanlardır. Özgürlüklerine son derece düşkündürler. Hem iş hayatlarında hem de sosyal hayatlarında başarılıdırlar. Hükmedici yanlarıyla bulundukları çevreyi etkilerler ve kendilerini kabul ettirirler. Politikada son derece başarılı olurlar.

İş Hayatları:

İş hayatının hemen her alanında başarılı olabilirler. Merak sardıkları konuda sınır tanımadan çalışırlar. Ciddi bir mizaca sahiptirler. Bulundukları çevreye çabuk uyum sağlayıp, kendilerini kabul ettirirler. İşlerine kimsenin müdahale etmesine izin vermezler. Yönetici olmayı tercih ederler ve bunu da başarı ile yerine getirirler.

Rutin işlerden sıkılırlar, meraklı bir yapıları vardır.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Özgürlüğe olan düşkünlüklerinden dolayı evlilik onları sıkabilir. İyi düşünülmüş ve gerçek aşkın sonunda gerçekleşen uyumlu bir evlilikte ise ideal bir eş olurlar. Ancak yine de zaman zaman bağımlılık krizleri yaşayabilirler. Bunları geçici olduğunu düşünüp ani kararlar vermekten kaçınmaları gerekir.

 

KARAKTER GRUBU: 6

“Zeki – Çalışkan – Atılımcı”

Genel Özellikleri:

Zeki, çalışkan ve atılımcı insanlardır. Her işte son derece seçicidirler. Zeka ve yetenek gerektiren işler onları cezbeder. Son derece dengeli ve alçakgönüllüdürler. Büyük başarıları hedefler ve ulaşırlar ancak asla böbürlenmezler.  Ciddi ve sert görünseler de aslında duygusaldırlar. Ancak duygu ve mantıklarını asla birbirine karıştırmazlar, durum neyi gerektiriyorsa öyle davranırlar. Yeni dostlar edinmekte temkinlidirler. Sosyal hayatları renklidir. Hemen herkesle iyi anlaşırlar, ancak kendilerine benzerlerle sıkı dost olurlar. Özel hayatlarında da iş hayatları gibi hareketi ve eğlenceyi tercih ederler.

İş Hayatları:

Lider yaradılışlıdırlar ve tüm yönetimin ellerinde olmasını isterler. Bu imkâna sahip olamadıklarında kendi işlerini kurmaktan kaçınmazlar.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Kendi özelliklerine uygun biri ile evlendiklerinde mükemmel bir beraberlik ortaya çıkar. Mutlu ve huzurlu bir evlilikleri olur. Eşlerini mutlu etmeye çok zaman ayırırlar.

 

KARAKTER GRUBU: 7

“Lider – Zor beğenen – Koruyucu”

Genel Özellikleri:

Son derece çalışkan ve zor beğenen insanlardır. Tek başlarına ve kusursuz işler yapmak isterler. İlk ve tek işlere imza atmak isterler. Mükemmele ulaşmaya çalışırlar. Çevresindekilere hamilik yaparak liderlik vasıflarını ortaya koyarlar.

İş Hayatları:

Önemli kararları adeta inzivaya çekilerek alırlar. Tüm ihtimalleri gözden geçirir kusursuz olmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu kusursuzluk arayışları özel hayatlarına da yansımıştır. Etrafındaki kişileri de bu yönde teşvik ederler.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Hayatlarının her aşamasında prensip edindikleri mükemmeliyetçi tavırlarını burda da gösterirler. Her nekadar karşı taraf için bu durum bazen zor olsa da, onların da eşlerine karşı kusursuz davranmaya gayret etmeleri beklentilerini bir nebze olsun haklı kılar. Eşlerinin mutluluğu için her türlü fedakarlığı göze alır ve onunla en mükemmeli paylaşmayı görev edinirler.

 

KARAKTER GRUBU: 8

“Lider – Çalışkan – Pratik”

Genel Özellikleri:

Ciddi ve sert yapılarının yanında daima merhametli ve duygusal özelliklerini de birlikte taşırlar. Büyük hayallerin peşinde koşan insanlardır. Zihinleri sürekli bunları gerçekleştirmek için kurdukları planlarla meşguldür.

Özel hayatlarında son derece neşeli ve eğlencelidirler. Kalabalık ortamları, eğlenceyi sever, dostlarına önem verirler.

İş Hayatları:

Tek başına karar vermek isterler. Kararlı ve azimli çalışmalarıyla işleri zamanından önce bitirmeye çalışır, pratik yollar yaratarak da bunu başarırlar. Bunun sonucunda motive olur yaptıkları işten keyif alırlar. Tatlı sert ama insancıldırlar. Sürekli daha üst mevkilere çıkma arzusundadırlar. İdealleri konusunda ısrarcı ve inatçıdırlar. Zeka ve beceri isteyen, zor fakat eğlenceli işleri tercih ederler.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Daima mutlu bir yuva hayali kurarlar, karşılarındaki kişiye de hemen bu hayalde bir rol biçerler. Evlilikleri onların bu hayallerinin gerçekleştiği bir sahnedir. Bu tablodan büyük keyif alır ve etrafındakilere de bu keyfi yaşatırlar.

 

KARAKTER GRUBU: 9

“Özel Grup”

Bu gruba ait insanlar çok özel bir etkiye sahip olup hangi ayda doğmuş olurlarsa olsunlar kesinlikle benzer özellikler gösterirler. Her ortamda lider kişiliklerini ortaya koyarlar. İş ve sanat hayatında en üst noktalara ulaşırlar.

Dokuzuncu grup, bu gruba dahil olan insanlara her konuda başarının kapısını ardına kadar açar. İçeri girip girmemek onlara kalmıştır. Ancak bir çoğu bu kapıdan içeri girerek şanslı yollarına devam ederler.

Son derece mantıklı bir o kadar da duygusal insanlardır. Zaman zaman ikilem yaşasalar da mantıklarıyla çabuk toparlanıp denegeyi kurmayı bilirler. İnsancıl yanları da çok gelişmiştir. Özgürlüklerine son derece düşkündürler. Bu yüzden hesap vermekten hoşlanmazlar.

Hiçbir zaman sıradan ve basit işlerle ilgilenmek istemezler. Kararlarını kendileri vermek isterler. İdareci, yönetici, hükmedici bir yapıları vardır.  Güce ve güzelliğe düşkündürler. İstedikleri şey ne olursa olsun sınır tanımaz bir gayret gösterip eninde sonunda elde ederler. Hırsları, meraklı yapıları ve kıvrak zekaları herşeyin üstesinden gelmelerini sağlar.

İnsan ilişkilerinde son derece başarılıdırlar. Güçlü önsezileri ile insanları isabetle tahlil ederler. Dost ve olumlu yaklaşımları ile son derece olumlu etki bırakırlar.

 

KARAKTER GRUBU: 11

“Gerçek liderlerin grubu”

Bu grubun insanları hangi yaşta olurlarsa olsunlar, nerede yaşıyor olurlarsa olsunlar, hangi ayda doğmuş olurlarsa olsunlar her zaman lider vasıflarını üzerlerinde taşırlar. Şans her zaman onların yanındadır. Çoğu kişiye imkansız gibi görünen şeyi onlar büyük bir rahatlıkla bitirirler. Aynı anda birçok yeteneğe sahiptirler. Politika, sanat, iş dünyası, yöneticilik, spor, insan ilişkileri vs.

Çoğunlukla bulundukları çevre onlara yetmez ve değişiklik peşinde koşarlar. Yeni girdikleri ortama çok çabuk uyum sağlarlar. Yeni el attıkları işleri bile kıyısından bucağından bulaşmazlar. Zirveye, en yüksek mevkiye çıkmaya çalışırlar.

İnsanlarla olan ilşkilerinde son derece dikkatli ve başarılıdırlar. Herkesşe çok iyi anlaşabilirler. İş yapma ve yaptırma konusunda ayrı bir yetenekleri vardır.

Coşkulu insanlardır ve bu coşkuları aşk hayatlarında da ynen devam eder. Beraberliklerinde ve özellikle evliliklerinde kesinlikle aceleci davranmamaları gerekir. Hiçbirşey onları alt edemez ama karşı cinsle olan birlikteliklerinde eğer acele ve yanlış kararlar almışlarsa çok zor ve sıkıntılı zamanlar geçirebilirler. Sohbetlerinde karşısındaki kişiye güveninceye kadar kişiliği ile ilgili ipucu vermezler. Karşılarındakinin düşüncelerini sezme yeteneğine sahip oldukları için diğer insanların hoşlandıkları ya da ilgilendikleri konuları hızla kavrar ve yardımcı olma amaçlı düşüncelerini açıklarlar.

Hayatları son derece renkli ve hareketlidir. Eğlenmekten, seyahat etmekten büyük keyif alırlar. Dostları ile eğlenmekten hoşlanırlar. Dolu dolu yaşayan çevresindekilere güven ve ümit veren insanlardır.

Benzer İçerikler
İsimden Karakter Analizi Nedir?
İsimden Karakter Analizi Nasıl Yapılır?
Yorum

SON EKLENEN YAZILAR

YAZARLAR

Eyüp Kemal Sevinç
Gulderen Murteza
Ped. Alev G. Gürer
Uz.Dr. Birgül Coşkun
Uz.Dr. Demet Ilıkkan
Uz.Dr. Enver Kurt
Uz.Dr. Murat Palabıyık