28 Haziran 2016 Salı - Anasayfa  |   Hakkımızda  |   Bana Özel

Doğum Süreci Haftalık Periyod

Aralık Ayında Doğanların İsimlerine Göre Karakter Analizleri

Öncelikle “İsimden Karakter Analizi Nasıl Yapılır?” yazımızda anlatıldığı şekilde kişinin isim ve soy isminden hareketle, karşılık gelen “Karakter Grubu” sayısını hesaplayınız. Aşağıda bu sayıya karşılık düşen gruptaki açıklamalarda yetenekler, zaaflar ve genel kişilik özellikleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İsimden Karakter Analizi Nedir?

İsimden Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

KARAKTER GRUBU: 1

Cıvıl Cıvıl, Sevecen, Gururlu

Genel Özellikleri:

Hayatta karşılaşabileceğiniz en hareketli, enerji dolu, sevecen ve lider yaratılışlı insanlardır. Gururlarına inanılmayacak kadar düşkündürler. Bulundukları her ortamda kendilerini sevdirip ilgi odağı olurlar.

Bu insanların ortak özelliklerinden biri de inatçılıklarıdır. Bu yüzden çocukluktan başlayarak ailelerine hayatı zorlaştırabilirler. Ancak zekaları ve sevimlilikleriyle yaşananları unuttururlar. Haşarılıklarına rağmen ilgi ve sevgi odağı olurlar.

İş Hayatları:

İş hayatlarında azimlidirler ve işlerine dört elle sarılırlar. Güçlü yapıları nedeniyle, birçok insanın tek başına zorlanacağı işleri tek başlarına yapmaya çalışırlar. Bu konsantrasyon onların bazen aksi ve sert görünmelerine neden olabilir.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Duygusal hayatlarında inanılmaz hareketli ve renkli insanlardır. Herkesle anlaşabildikleri gibi, herkesi de kendilerine uydurabilirler. Evlilik hayatları son derece mutludur.

 

KARAKTER GRUBU: 2

Genel Özellikleri:

Bu gruba ait insanlar hangi ayda doğmuş olurlarsa olsunlar benzer özellikler sergilerler.

Bu insanlar geleneklere ve otoriteye çok bağlıdırlar. Sürekli hatasız çalışmaya ve üstlerindeki makamın saygısını kazanmaya çaba gösterirler. Arkadaş canlısıdırlar ancak çekingen ve içedönük yapıları nedeni ile topluluk içinde zor fark edilirler. Yapı olarak zor beğenen insanlardır, arkadaşlarını özenle seçerler. Çocuklarına kol kanat gerer, kendi anlayışları doğrultusunda yetişmeleri, rahatları ve güvenleri konusunda ellerinden geleni yaparlar. Otoritelerine saygı gösterilmesini isterler ve bazen çocuklarından yapabileceklerinden fazlasını beklerler. Ev ve aile yaşamının iyi düzenlenmesi ve kusursuz bir makine gibi işlemesinden mutlu olurlar. Ayrıntılara çok dikkat eder ve düzeni bozacak en ufak ayrıntıdan bile rahatsız olurlar. Düzen duyguları onlara misafirlikte bile çevreye müdahale etmeye iter.

İş Hayatları:

Fazla baskın olmayan, lider özelliklerinden uzak kişiler olurlar ve sosyal hayatta genelde gerilerde yer alırlar. Kararsızlıkları da olumsuz sonuçlar almalarında etkili olur. Her zaman güven içinde olmak isterler. Yeteneklerini ve duygularını açığa çıkarmaktan çekindiklerinden hak ettikleri değerin çok azıyla yetinmek zorunda kalırlar.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Evlilikleri genel olarak çok sakin ve mutlu geçer. Karşılarındaki insana üzüntü yaşatmazlar. Çok iyi bir arkadaş, çok iyi bir eş ve çok iyi bir danışmandırlar. Ortak olarak güvenilirdirler.

 

KARAKTER GRUBU: 3

“Hassas, İrade Sahibi, Mükemmeli Arayan”

Genel Özellikleri:

Her şeyin en iyisini ve en güzelini yapmaya çalışırlar, herkesten de aynı hassasiyeti beklerler. En küçük bir aksilikte içe döner, kendilerini sorgular ve üzüntü duyarlar. Duygusal ve mağrur olurlar.

Sevdikleri insana karşı son derece fedakardırlar. Her şeye güzellik ve estetik kaygısıyla bakarlar. Heyecan veren olaylar her zaman ilgilerini çeker. Mantıklı oldukları halde duygularının sesi her zaman daha baskındır.

İş Hayatları:

Yaptıkları ve yapacakları hiçbir işte bulundukları seviye onlara yetmez. Her zaman en ilginç ve en yeni olanlara imza atmak isterler. Bu istekleri uzun yıllarını alsa bile azla vazgeçmezler. İş yapmadaki kararlılıkları onlara ayrıca bir heyecan ve güç katar.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Evlilik hayatının ideal eşleri olmak için yaratılmışlardır. Ciddiyetleri ve otoritelerine rağmen ev hayatları oldukça sakin ve mutludur. Eşlerini mutlu etmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar.

 

KARAKTER GRUBU: 4

“Azimli, Ölçülü, Neşeli”

 Genel Özellikleri:

Duygusal yapılarını garip bir şekilde ciddi ve sert bir görünüşle örterler. Hayatlarının hiçbir döneminde, zorluklar karşısında pes ettiklerini göremezsiniz. Her zaman kusursuzun ve mükemmelin peşindedirler. Kafalarına koydukları tüm planları, her ne olursa olsun mutlaka hayata geçirirler

İş Hayatları:

İş hayatının vazgeçilmez insanlarıdır. Akla gelebilecek tüm zor işlerde insanı şaşırtacak derecede başarı gösterirler. İş hayatında yükselmek, yönetmek ve idare etmek için yaratılmış gibidirler.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

İdeal eş portresini en güzel dolduran insanlardır. Evlilik hayatları oldukça mutlu ve huzurludur. Eşlerine gerçekten değer verirler ve yuvalarının mutluluğu için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar.

 

KARAKTER GRUBU: 5

“Zeki, Enerjik, Duygusal”

Genel Özellikleri:

Oldukça zeki, hareketli, duygusal ve lider yaratılışlı insanlardır. Sarsılmaz bir iradeye ve bitmez tükenmez enerjiye sahiptirler. Duygusal ve merhametli bir yapıları olmasına rağmen, ciddi ve sert bir görüntü sergilerler.

Yoğun işlerine ve kısıtlı zamanlarına rağmen sosyal etkinliklerden uzak kalmazlar. Buldukları her fırsatta dostlarıyla eğlenmeye gayret ederler.

İş Hayatları:

Yöneticilik ve diplomatik alanlarda oldukça yetenekli insanlardır. Bütün işlerinde son derece ihtiyatlı davranırlar. Onların her zaman akılcı ve kalıcı işlere imza attıklarına şahit oluruz. Başladıkları işi bitirmek için gerekirse dış dünyayla ilgilerini keserler.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Evlilikleri, hayatlarının sonuna kadar mutlu ve huzurlu bir şekilde devam eder. Her ne kadar kendi kurallarını koyup inisiyatifin ellerinde olmasını isteseler de, eşlerine karşı olan sevgi ve saygılarından dolayı prensiplerini bir kenara bırakmasını bilirler.

 

KARAKTER GRUBU: 6

“Zeki, Kendini Sorgulayan, Dürüst”

Genel Özellikleri:

Zeki, ağırbaşlı, dürüst ve çalışkan insanlardır. İçsel olarak büyük idealleri içlerinde taşımalarına rağmen gururlarına olan aşırı düşkünlükleri, başlayacakları işlerde kararsızlığa neden olabilir. Hatta herhangi bir işin ya da ilişkinin başlamasına engel olabilir.

Girişecekleri iş ne olursa olsun kendilerini ve başkalarını riske sokmak istemezler. Eğer başarısız olurlarsa gururları kırılır, kendilerini sürekli sorgularlar. Bu yüzden de hata yapmamak için ince eleyip sık dokurlar.

İş Hayatları:

Lider özelliklerinden dolayı zeka ve yetenek gerektiren işleri tercih ederler. Sıradan ve monoton işlerden mümkün olduğu kadar uzak durmayı tercih ederler. Risksiz, problemsiz ilişkiler kurar ve sağlam ticari kararlar alırlar.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Duygularını ne kadar gizlemeye çalışsalar da gözleri her şeyi ele verir. Evlilik hayatları oldukça başarılıdır. Eşleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmazlar.

 

KARAKTER GRUBU: 7

“Heyecanlı, Plancı, Öğretici”

Genel Özellikleri:

Büyük ve kalıcı işler başarmak için bütün özellikleri bünyelerinde taşırlar. Mükemmel planlayıcı e uygulayıcı özellikleri bulunmaktadır. Son derece duygusal olmalarına rağmen hiçbir zaman duygularının esiri olmazlar. Hem iş hayatında, hem de özel hayatlarında son derece başarılı ve girişken bir kişilik sergilerler.

İş Hayatları:

İş hayatının birçok dalında başarılı olabilirler. Ayrıca sanat alanındaki yatkınlıkları, insan ilişkilerindeki başarıları, onların zaman zaman bu yönde meslek tercih etmesine neden olur. Sıradan ve basit işlerden kaçar, zor ve heyecan veren işleri tercih ederler.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Hangi düzeyde olursa olsun, birlikteliklerinde iplerin kendi ellerinde olmasını isterler. Eğer dengelerini koruyabilirlerse, ki çoğunlukla korurlar, onların birliktelikleri ya da evlilikleri mutlu, huzurlu ve sevgi dolu olur.

 

KARAKTER GRUBU: 8

“Meraklı, Araştırmacı, Zeki”

Genel Özellikleri:

Her konuyu merak ederler ve merak ettikleri şeyler hakkında en küçük detaylara kadar bilgi sahibi olmak isterler. Bu yüzden onlara ansiklopedi muamelesi yapabilir, her konuda soru sorabilirsiniz. Onlar da bundan keyif alırlar.

İdeallerinde daima büyük hedefler vardır ve her zaman zirvede olma arzusundadırlar. Bu hedefler onlar için ulaşılmaz şeyler değildir.

İş Hayatları:

Kendi işlerinde olduğu kadar, idarecilik ve yöneticilik gerektiren bütün işlerde başarılı olurlar, yeter ki yeteneklerine uygun işlerle uğraşsınlar. İnsanlarla olan ilişkilerine büyük önem verir, yaklaşımlarına dikkat ederler. Böylece hemen herkesle iyi anlaşırlar.

Aşk ve Evlilik Hayatları:

Hangi düzeyde olursa olsun, birlikteliklerinde iplerin kendi ellerinde olmasını isterler. Eğer dengelerini koruyabilirlerse, ki çoğunlukla korurlar, onların birliktelikleri ya da evlilikleri mutlu, huzurlu ve sevgi dolu olur.

 

KARAKTER GRUBU: 9

“Özel Grup”

Bu gruba ait insanlar çok özel bir etkiye sahip olup hangi ayda doğmuş olurlarsa olsunlar kesinlikle benzer özellikler gösterirler. Her ortamda lider kişiliklerini ortaya koyarlar. İş ve sanat hayatında en üst noktalara ulaşırlar.

Dokuzuncu grup, bu gruba dahil olan insanlara her konuda başarının kapısını ardına kadar açar. İçeri girip girmemek onlara kalmıştır. Ancak birçoğu bu kapıdan içeri girerek şanslı yollarına devam ederler.

Son derece mantıklı bir o kadar da duygusal insanlardır. Zaman zaman ikilem yaşasalar da mantıklarıyla çabuk toparlanıp dengeyi kurmayı bilirler. İnsancıl yanları da çok gelişmiştir. Özgürlüklerine son derece düşkündürler. Bu yüzden hesap vermekten hoşlanmazlar.

Hiçbir zaman sıradan ve basit işlerle ilgilenmek istemezler. Kararlarını kendileri vermek isterler. İdareci, yönetici, hükmedici bir yapıları vardır.  Güce ve güzelliğe düşkündürler. İstedikleri şey ne olursa olsun sınır tanımaz bir gayret gösterip eninde sonunda elde ederler. Hırsları, meraklı yapıları ve kıvrak zekaları her şeyin üstesinden gelmelerini sağlar.

İnsan ilişkilerinde son derece başarılıdırlar. Güçlü önsezileri ile insanları isabetle tahlil ederler. Dost ve olumlu yaklaşımları ile son derece olumlu etki bırakırlar.

 

KARAKTER GRUBU: 11

“Gerçek liderlerin grubu”

Bu grubun insanları hangi yaşta olurlarsa olsunlar, nerede yaşıyor olurlarsa olsunlar, hangi ayda doğmuş olurlarsa olsunlar her zaman lider vasıflarını üzerlerinde taşırlar. Şans her zaman onların yanındadır. Çoğu kişiye imkânsız gibi görünen şeyi onlar büyük bir rahatlıkla bitirirler. Aynı anda birçok yeteneğe sahiptirler. Politika, sanat, iş dünyası, yöneticilik, spor, insan ilişkileri vs.

Çoğunlukla bulundukları çevre onlara yetmez ve değişiklik peşinde koşarlar. Yeni girdikleri ortama çok çabuk uyum sağlarlar. Yeni el attıkları işleri bile kıyısından bucağından bulaşmazlar. Zirveye, en yüksek mevkiye çıkmaya çalışırlar.

İnsanlarla olan ilişkilerinde son derece dikkatli ve başarılıdırlar. Herkesle çok iyi anlaşabilirler. İş yapma ve yaptırma konusunda ayrı bir yetenekleri vardır.

Coşkulu insanlardır ve bu coşkuları aşk hayatlarında da aynen devam eder. Beraberliklerinde ve özellikle evliliklerinde kesinlikle aceleci davranmamaları gerekir. Hiçbir şey onları alt edemez ama karşı cinsle olan birlikteliklerinde eğer acele ve yanlış kararlar almışlarsa çok zor ve sıkıntılı zamanlar geçirebilirler. Sohbetlerinde karşısındaki kişiye güveninceye kadar kişilikleri ile ilgili ipucu vermezler. Karşılarındakinin düşüncelerini sezme yeteneğine sahip oldukları için diğer insanların hoşlandıkları ya da ilgilendikleri konuları hızla kavrar ve yardımcı olma amaçlı düşüncelerini açıklarlar.

Hayatları son derece renkli ve hareketlidir. Eğlenmekten, seyahat etmekten büyük keyif alırlar. Dostları ile eğlenmekten hoşlanırlar. Dolu dolu yaşayan, çevresindekilere güven ve ümit veren insanlardır.

Benzer İçerikler
İsimden Karakter Analizi Nedir?
İsimden Karakter Analizi Nasıl Yapılır?
Eylül Ayında Doğanların İsimlerine Göre Karakter Analizleri
Ekim Ayında Doğanların İsimlerine Göre Karakter Analizleri
Kasım Ayında Doğanların İsimlerine Göre Karakter Analizleri
Yorum

SON EKLENEN YAZILAR

YAZARLAR

Eyüp Kemal Sevinç
Gulderen Murteza
Ped. Alev G. Gürer
Uz.Dr. Birgül Coşkun
Uz.Dr. Demet Ilıkkan
Uz.Dr. Enver Kurt
Uz.Dr. Murat Palabıyık